AC050000B1000J6BCS
DigiKeys produktnummer
BC2933CT-ND - Remsbit (CT)
BC2933TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC050000B1000J6BCS
Beskrivning
RES 100 OHM 5W 5% AXIAL
Detaljerad beskrivning
100 Ohms ±5% 5W Hålmonterade resistorer Axiell Flamhämmande beläggning, säkring, pulsmotstånd, säkerhet Trådlindad
EDA-/CAD-modeller
AC050000B1000J6BCS Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Arbetstemperatur
-40°C-200°C
Storlek/dimension
Diam. 0,394" x L 0,709" (10,00 x 18,00mm)