AC050000A1009J6BCS
DigiKeys produktnummer
BC2932CT-ND - Remsbit (CT)
BC2932TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC050000A1009J6BCS
Beskrivning
RES 10 OHM 5W 5% AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Ohms ±5% 5W Hålmonterade resistorer Axiell Flamhämmande beläggning, säkring, pulsmotstånd, säkerhet Trådlindad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AC050000A1009J6BCS Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Flamhämmande beläggning, säkring, pulsmotstånd, säkerhet
Serie
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Arbetstemperatur
-40°C-200°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Resistans
Storlek/dimension
Diam. 0,394" x L 0,709" (10,00 x 18,00mm)