AC03AT0901009JBM00
DigiKeys produktnummer
56-AC03AT0901009JBM00TR-ND - Remsa och spole (TR)
56-AC03AT0901009JBM00CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC03AT0901009JBM00
Beskrivning
RES 10 OHM 5% 3W AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Ohms ±5% 3W Hålmonterade resistorer Axiell Fordonsgodkännande AEC-Q200, flamsäker, stötpulstålig Trådlindad
Egenskaper
Fordonsgodkännande AEC-Q200, flamsäker, stötpulstålig
Serie
Temperaturkoefficient
-10/ -80ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-55°C-250°C
Storlek/dimension
Diam. 0,189" x L 0,512" (4,80 x 13,00mm)