AC03000901009JBMCS
DigiKeys produktnummer
56-AC03000901009JBMCSTR-ND - Remsa och spole (TR)
56-AC03000901009JBMCSCT-ND - Remsbit (CT)
56-AC03000901009JBMCSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC03000901009JBMCS
Beskrivning
AC03-CS WSZ 10R 5 % BM CD1420
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Ohms ±5% 3W Chipresistor SMD, Z-böj axiell AEC-Q200, flamsäker, säkerhet Trådlindad
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
AEC-Q200, flamsäker, säkerhet
Serie
Temperaturkoefficient
-80/ -10ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-200°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
SMD, Z-böj axiell
Resistans
Leverantörens enhetsförpackning
Tolerans
Storlek/dimension
Diam. 0,189" x L 0,512" (4,80 x 13,00mm)