AC03000001507JAC00
DigiKeys produktnummer
749-AC03000001507JAC00CT-ND - Remsbit (CT)
749-AC03000001507JAC00TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC03000001507JAC00
Beskrivning
RES 0.15 OHM 3W 5% AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
150 mOhms ±5% 3W Hålmonterade resistorer Axiell Flamhämmande beläggning, pulsmotstånd, säkerhet Trådlindad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AC03000001507JAC00 Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Flamhämmande beläggning, pulsmotstånd, säkerhet
Serie
Temperaturkoefficient
-10/ -80ppm/°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Arbetstemperatur
-40°C-275°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Resistans
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Tolerans
Storlek/dimension
Diam. 0,189" x L 0,512" (4,80 x 13,00mm)