A103M15X7RH5TAA
DigiKeys produktnummer
BC5249TR-ND - Remsa och spole (TR)
BC5249CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A103M15X7RH5TAA
Beskrivning
CAP CER 10000PF 100V X7R AXIAL
Detaljerad beskrivning
10000 pF ±20% 100V Keramiska kondensatorer X7R Axiell
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Storlek/dimension
Diam. 0,098" x L 0,150" (2,50 x 3,80mm)
Tolerans
±20%