RP1010CT-50R0FN-91TR
DigiKeys produktnummer
4353-RP1010CT-50R0FN-91TR-ND - Remsa och spole (TR)
4353-RP1010CT-50R0FN-91TRCT-ND - Remsbit (CT)
4353-RP1010CT-50R0FN-91TRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RP1010CT-50R0FN-91TR
Beskrivning
RES 50 OHM 1% 1W 1010
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
50 Ohms ±1% 1W Chipresistor 1010 (metrisk 2525) Fuktbeständig Tjock film
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Fuktbeständig
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1010 (metrisk 2525)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,100" x B 0,100" (2,54 x 2,54mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,51mm)