RP0505CT-50R0GN-96TR
DigiKeys produktnummer
4353-RP0505CT-50R0GN-96TR-ND - Remsa och spole (TR)
4353-RP0505CT-50R0GN-96TRCT-ND - Remsbit (CT)
4353-RP0505CT-50R0GN-96TRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RP0505CT-50R0GN-96TR
Beskrivning
RES 50 OHM 2% 3/4W 0502
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
50 Ohms ±2% 0,75W, 3/4W Chipresistor 0502 (metrisk 1406) Tjock film
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Inkapsling/låda
0502 (metrisk 1406)
Storlek/dimension
L 0,050" x B 0,050" (1,27 x 1,27mm)
Resistans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,51mm)