RP0402CT-50R0GN-90TR
DigiKeys produktnummer
4353-RP0402CT-50R0GN-90TR-ND - Remsa och spole (TR)
4353-RP0402CT-50R0GN-90TRCT-ND - Remsbit (CT)
4353-RP0402CT-50R0GN-90TRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RP0402CT-50R0GN-90TR
Beskrivning
RES 50 OHM 2% 1/10W 0402
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
50 Ohms ±2% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Fuktbeständig Tjock film
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Fuktbeständig
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,040" x B 0,020" (1,02 x 0,51mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,015" (0,38mm)