V24B5C200BL3
DigiKeys produktnummer
V24B5C200BL3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
V24B5C200BL3
Beskrivning
DC DC CONVERTER 5V 200W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 5V 40A 18V - 36V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
200 W
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Bulk
Egenskaper
OVP, UVLO
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-20°C-100°C
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
84,9%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
18V
Inkapsling/låda
9-DIP modul
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 2,28" x B 2,20" x H 0,50" (57,9 x 55,9 x 12,7mm)
Spänning - utspänning 1
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
40A