PFM4414BB6M48D0T08 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vicor Corporation
I lager: 12
Datablad
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 8,33A 85-264VAC Ingång
PFM4414BB6M48D0T08
DigiKeys produktnummer
1102-5496-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PFM4414BB6M48D0T08
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 48V 400W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Egenskaper
Extern likriktning krävs, PFC, universalingång
Tillverkare
Vicor Corporation
Arbetstemperatur
-40°C-100°C (med nedstämpling)
Serie
Effektivitet
92%
Förpackning
Tråg
Monteringstyp
Genomgående hål
Artikelstatus
Inte för nya designer
Inkapsling/låda
4-DIP modul
Typ
Kapslad
Storlek/dimension
L 4,44" x B 1,40" x H 0,37" (112,8 x 35,5 x 9,3mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CE, cTUVus, cURus
Spänning - ingång
85-264VAC
Nätreglering
±3%
Spänning - utspänning 1
48V
Lastreglering
±3%
Ström - utgång (max)
8,33A
Vikt
0,106 lb (48,08 g)
Effekt (Watt)
400 W