8Z-16.000MAAV-T
DigiKeys produktnummer
887-1995-2-ND - Remsa och spole (TR)
887-1995-1-ND - Remsbit (CT)
887-1995-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
8Z-16.000MAAV-T
Beskrivning
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
Detaljerad beskrivning
16 MHz ±30ppm Kristaller 8pF 100 Ohms 4-SMD, utan ledning
EDA-/CAD-modeller
8Z-16.000MAAV-T Modeller
Kategori
Lastkapacitans
8pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-20°C-70°C
Frekvens
16 MHz
Frekvensstabilitet
±30ppm
Storlek/dimension
L 0,098" x B 0,079" (2,50 x 2,00mm)
Frekvenstolerans
±30ppm
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)