8Y-20.000MEEV-T
DigiKeys produktnummer
887-8Y-20.000MEEV-TTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
8Y-20.000MEEV-T
Beskrivning
2.0X1.6 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA
Detaljerad beskrivning
20 MHz ±10ppm Kristaller 8pF 100 Ohms 4-SMD, utan ledning
Kategori
Lastkapacitans
8pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Arbetstemperatur
-20°C-70°C
Frekvens
20 MHz
Frekvensstabilitet
±10ppm
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,063" (2,00 x 1,60mm)
Frekvenstolerans
±10ppm
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)