PCF0603-13-825RBT1
DigiKeys produktnummer
985-1372-2-ND - Remsa och spole (TR)
985-1372-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PCF0603-13-825RBT1
Beskrivning
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/16W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
825 Ohms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Metallfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PCF0603-13-825RBT1 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±5ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Leverantörens enhetsförpackning
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Resistans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)