P160KNP-0EC15C100K
DigiKeys produktnummer
987-1728-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
P160KNP-0EC15C100K
Beskrivning
POT 100K OHM 1/10W PLASTIC R-LOG
Tillverkarens standardleveranstid
34 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100k Ohm 1 sektion Omvänd logaritmisk Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Ledande plast 0,1W, 1/10W Lödögla
Kategori
Justeringstyp
Användardefinierat
Tillverkare
TT Electronics/BI
Rotation
300°
Serie
Resistiva material
Ledande plast
Förpackning
Tråg
Termineringstyp
Lödögla
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonstyp
Slitsat
Resistans (Ohm)
100k
Styrdonslängd
0,591" (15,00mm)
Tolerans
±20%
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,1W, 1/10W
Bussningsgänga
M7 x 0,75
Inbyggd brytare
Inga
Monteringstyp
Panelfäste
Antal varv
1.0
Storlek - kropp
Rund - 0,669" diam. (17,00mm)