67WR20KLF
DigiKeys produktnummer
987-1090-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
67WR20KLF
Beskrivning
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN TOP
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
20 kOhms 0,5W, 1/2W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Cermet 20.0 Varv Toppjustering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
67WR20KLF Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillverkare
TT Electronics/BI
Antal varv
20.0
Serie
Justeringstyp
Toppjustering
Förpackning
Box
Resistiva material
Cermet
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Resistans
20 kOhms
Termineringstyp
PC-stift
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,375" x 0,195" (9,53mm x 4,95mm)
Tolerans
±10%