TPP 180-124A-M
DigiKeys produktnummer
1951-TPP180-124A-M-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TPP 180-124A-M
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V 150W
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 85-264VAC, 100-240VAC, 120-370VDC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TPP 180-124A-M Modeller
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Tillv.
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
94%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Justerbar utgång, kan användas med DC-ingång, PFC, Standby-utgång, universalingång
Typ
Öppen ram
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 3,00" x B 2,00" x H 1,24" (76,2 x 50,8 x 31,5mm)
Spänning - ingång
85-264VAC, 100-240VAC, 120-370VDC
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, EAC, UKCA
Spänning - utspänning 1
24V
Standardnummer
60601-1; 62368-1
Ström - Utgång 1
7.5 A