TEQ 40-2412WIR
DigiKeys produktnummer
1951-1134-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TEQ 40-2412WIR
Beskrivning
DC/DC CONVERTER 12V 40W
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 3,33A 36V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TEQ 40-2412WIR Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
3,33A
Tillverkare
Traco Power
Effekt (Watt)
40W
Serie
Spänning - isolering
1.6 kV
Förpackning
Box
Tillämpningar
ITE (kommersiell), järnväg
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
91%
Typ
Kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-92°C (med nedstämpling)
Spänning - ingång (min)
9,5V
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 4,06" x B 2,25" x H 1,03" (103,1 x 57,2 x 26,2mm)
Antal utgångar
1
Basproduktens nummer
Spänning - utspänning 1
12V