TEQ 300-7215WIR
DigiKeys produktnummer
TEQ300-7215WIR-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TEQ 300-7215WIR
Beskrivning
DC/DC CONVERTER 24V 300W
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad DC-DC-omvandlare 1 Utgång 24V 12,5A 160V Ingång
EDA-/CAD-modeller
TEQ 300-7215WIR Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
12,5A
Tillverkare
Traco Power
Effekt (Watt)
300W
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Box
Tillämpningar
Industriell, ITE (kommersiell), järnväg
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
91%
Typ
Kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-80°C
Spänning - ingång (min)
43V
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång (max)
160V
Storlek/dimension
L 6,00" x B 4,00" x H 1,52" (152,4 x 101,6 x 38,6mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CB, CE, cULus, cURus
Spänning - utspänning 1
24V