TEN 20-11013WIRH
DigiKeys produktnummer
1951-TEN20-11013WIRH-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TEN 20-11013WIRH
Beskrivning
20 WATT DC/DC, 4000 VAC ISOLATIO
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 15V 1,33A 36V - 160V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TEN 20-11013WIRH Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
20 W
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell), järnväg
Förpackning
Rör
Egenskaper
Justerbar utgång, fjärrstyrt tillslag/frånslag
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
90%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
36V
Inkapsling/låda
6-DIP modul
Spänning - ingång (max)
160V
Storlek/dimension
L 1,60" x B 1,00" x H 0,40" (40,6 x 25,4 x 10,2mm)
Spänning - utspänning 1
Godkännande myndighet
CB, cURus
Ström - utgång (max)
1,33A