XPQR8308QB,LXHQ
DigiKeys produktnummer
264-XPQR8308QBLXHQTR-ND - Remsa och spole (TR)
264-XPQR8308QB,LXHQCT-ND - Remsbit (CT)
264-XPQR8308QB,LXHQDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
XPQR8308QB,LXHQ
Beskrivning
80V UMOS10 L-TOGL 0.83MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 80 V 350A (Ta) 750W (Tc) Ytmontering L-TOGL™
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
3,5V vid 3,2mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
305 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
24700 pF @ 10 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
750W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
175°C
Teknologi
Grad
Automotive
Drain till source-spänning (Vdss)
80 V
Godkännande
AEC-Q101
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Monteringstyp
Ytmontering
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
6V, 10V
Leverantörens enhetsförpackning
L-TOGL™
Rds On (max) @ Id, Vgs
0,83mOhm vid 175A, 10V