XPJ1R004PB,LXHQ
DigiKeys produktnummer
264-XPJ1R004PBLXHQTR-ND - Remsa och spole (TR)
264-XPJ1R004PBLXHQCT-ND - Remsbit (CT)
264-XPJ1R004PBLXHQDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
XPJ1R004PB,LXHQ
Beskrivning
40V; UMOS9; MOSFET 1MOHM; L-TOGL
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 40 V 160A (Ta) 223W (Tc) Ytmontering S-TOGL™
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
XPJ1R004PB,LXHQ Modeller
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
84 nC @ 10 V
Tillv.
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
6890 pF @ 10 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
223W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
175°C
Teknologi
Grad
Automotive
Drain till source-spänning (Vdss)
40 V
Godkännande
AEC-Q101
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Monteringstyp
Ytmontering
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
6V, 10V
Leverantörens enhetsförpackning
S-TOGL™
Rds On (max) @ Id, Vgs
1mOhm vid 80A, 10V
Inkapsling/låda
Vgs(th) (Max) @ Id
3V vid 500µA