XPH4R10ANB,L1XHQ
DigiKeys produktnummer
264-XPH4R10ANBL1XHQTR-ND - Remsa och spole (TR)
264-XPH4R10ANBL1XHQCT-ND - Remsbit (CT)
264-XPH4R10ANBL1XHQDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
XPH4R10ANB,L1XHQ
Beskrivning
MOSFET N-CH 100V 70A 8SOP
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 70 A (Ta) 960mW (Ta), 170W (Tc) Ytmontering 8-SOP Advance (5x5)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
XPH4R10ANB,L1XHQ Modeller
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
75 nC @ 10 V
Tillv.
Vgs (Max)
±20V
Serie
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
4970 pF @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Effektförlust (max)
960mW (Ta), 170W (Tc)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
175°C
FET-typ
Grad
Automotive
Teknologi
Godkännande
AEC-Q101
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
8-SOP Advance (5x5)
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
6V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
4,1mOhm vid 35A, 10V
Basproduktens nummer
Vgs(th) (Max) @ Id
3,5V vid 1mA