TW030Z120C,S1F
DigiKeys produktnummer
264-TW030Z120C,S1F-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TW030Z120C,S1F
Beskrivning
G3 1200V SIC-MOSFET TO-247-4L 3
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 1200 V 60 A (Tc) 249W (Tc) Genomgående hål TO-247-4L(X)
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
5V vid 13mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
82 nC @ 18 V
Förpackning
Rör
Vgs (Max)
+25V, -10V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2925 pF @ 800 V
FET-typ
Effektförlust (max)
249W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
175°C
Drain till source-spänning (Vdss)
1200 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247-4L(X)
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
18V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
41mOhm vid 30A, 18V