TPWR8503NL,L1Q
DigiKeys produktnummer
TPWR8503NLL1QTR-ND - Remsa och spole (TR)
TPWR8503NLL1QCT-ND - Remsbit (CT)
TPWR8503NLL1QDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TPWR8503NL,L1Q
Beskrivning
MOSFET N-CH 30V 150A 8DSOP
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 30 V 150A (Tc) 800mW (Ta), 142W (Tc) Ytmontering 8-DSOP Advance
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TPWR8503NL,L1Q Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,3V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
74 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
6900 pF @ 15 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
800mW (Ta), 142W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
30 V
Leverantörens enhetsförpackning
8-DSOP Advance
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
0,85mOhm vid 50A, 10V