TPN7R506NH,L1Q
DigiKeys produktnummer
TPN7R506NHL1QTR-ND - Remsa och spole (TR)
TPN7R506NHL1QCT-ND - Remsbit (CT)
TPN7R506NHL1QDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TPN7R506NH,L1Q
Beskrivning
MOSFET N-CH 60V 26A 8TSON
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 60 V 26A (Tc) 700mW (Ta), 42W (Tc) Ytmontering 8-TSON Advance (3,1x3,1)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TPN7R506NH,L1Q Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 200µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
22 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
1800 pF @ 30 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
700mW (Ta), 42W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
60 V
Leverantörens enhetsförpackning
8-TSON Advance (3,1x3,1)
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
6,5V, 10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
7,5mOhm vid 13A, 10V