TPM7R10CQ5,LQ
DigiKeys produktnummer
264-TPM7R10CQ5LQTR-ND - Remsa och spole (TR)
264-TPM7R10CQ5LQCT-ND - Remsbit (CT)
264-TPM7R10CQ5LQDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TPM7R10CQ5,LQ
Beskrivning
N-CH MOSFET, 150 V, 0.0071 @10V,
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 150 V 13A (Ta), 120A (Tc) 3W (Ta), 250W (Tc) Ytmontering 8-SOP Advance (4,9x5,75)
Kategori
Rds On (max) @ Id, Vgs
7,1mOhm vid 35A, 10V
Tillv.
Vgs(th) (Max) @ Id
4,5V vid 1,2mA
Serie
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
57 nC @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
6800 pF @ 75 V
FET-typ
Effektförlust (max)
3W (Ta), 250W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
175°C
Drain till source-spänning (Vdss)
150 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
8-SOP Advance (4,9x5,75)
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
8V, 10V