TPHR8504PL,L1Q är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 0
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 0
N-kanal 40 V 150A (Tc) 1W (Ta), 170W (Tc) Ytmontering 8-SOP Advance (5x5)
TPHR8504PL,L1Q
DigiKeys produktnummer
TPHR8504PLL1QTR-ND - Remsa och spole (TR)
TPHR8504PLL1QCT-ND - Remsbit (CT)
TPHR8504PLL1QDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TPHR8504PL,L1Q
Beskrivning
MOSFET N-CH 40V 150A 8SOP
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TPHR8504PL,L1Q Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
103 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
9600 pF @ 20 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
1W (Ta), 170W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
175°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
40 V
Leverantörens enhetsförpackning
8-SOP Advance (5x5)
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
0,85mOhm vid 50A, 10V