TPH4R606NH,L1Q
DigiKeys produktnummer
TPH4R606NHL1QTR-ND - Remsa och spole (TR)
TPH4R606NHL1QCT-ND - Remsbit (CT)
TPH4R606NHL1QDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TPH4R606NH,L1Q
Beskrivning
MOSFET N-CH 60V 32A 8SOP
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 60 V 32 A (Ta) 1,6W (Ta), 63W (Tc) Ytmontering 8-SOP Advance (5x5)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TPH4R606NH,L1Q Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 500µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
49 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
3965 pF @ 30 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
1,6W (Ta), 63W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
60 V
Leverantörens enhetsförpackning
8-SOP Advance (5x5)
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
6,5V, 10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
4,6mOhm vid 16A, 10V