TPH3R203NL,L1Q
DigiKeys produktnummer
TPH3R203NLL1QTR-ND - Remsa och spole (TR)
TPH3R203NLL1QCT-ND - Remsbit (CT)
TPH3R203NLL1QDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TPH3R203NL,L1Q
Beskrivning
MOSFET N-CH 30V 47A 8SOP
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 30 V 47 A (Tc) 1,6W (Ta), 44W (Tc) Ytmontering 8-SOP Advance (5x5)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TPH3R203NL,L1Q Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,3V vid 300µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
21 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2100 pF @ 15 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
1,6W (Ta), 44W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
30 V
Leverantörens enhetsförpackning
8-SOP Advance (5x5)
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
3,2mOhm vid 23,5A, 10V