TK6R8A08QM,S4X
DigiKeys produktnummer
264-TK6R8A08QMS4X-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TK6R8A08QM,S4X
Beskrivning
UMOS10 TO-220SIS 80V 6.8MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 80 V 58 A (Tc) 41W (Tc) Genomgående hål TO-220SIS
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TK6R8A08QM,S4X Modeller
Kategori
Rds On (max) @ Id, Vgs
6,8mOhm vid 29A, 10V
Tillv.
Vgs(th) (Max) @ Id
3,5V vid 500µA
Serie
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
39 nC @ 10 V
Förpackning
Rör
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2700 pF @ 40 V
FET-typ
Effektförlust (max)
41W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
175°C
Drain till source-spänning (Vdss)
80 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220SIS
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
6V, 10V