TK5R3E08QM,S1X
DigiKeys produktnummer
264-TK5R3E08QMS1X-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TK5R3E08QM,S1X
Beskrivning
UMOS10 TO-220AB 80V 5.3MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 80 V 120 A (Tc) 150W (Tc) Genomgående hål TO-220
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TK5R3E08QM,S1X Modeller
Kategori
Rds On (max) @ Id, Vgs
5,3mOhm vid 50A, 10V
Tillv.
Vgs(th) (Max) @ Id
3,5V vid 700µA
Serie
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
55 nC @ 10 V
Förpackning
Rör
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
3980 pF @ 40 V
FET-typ
Effektförlust (max)
150W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
175°C
Drain till source-spänning (Vdss)
80 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
6V, 10V