TK560A60Y,S4X
DigiKeys produktnummer
TK560A60YS4X-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TK560A60Y,S4X
Beskrivning
MOSFET N-CH 600V 7A TO220SIS
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 600 V 7 A (Tc) 30W Genomgående hål TO-220SIS
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TK560A60Y,S4X Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 240µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
14.5 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±30V
Förpackning
Rör
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
380 pF @ 300 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
30W
FET-typ
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Genomgående hål
Drain till source-spänning (Vdss)
600 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220SIS
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
560mOhm vid 3,5A, 10V