TK33S10N1Z,LXHQ | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | TK33S10N1Z,LXHQ |
Beskrivning | MOSFET N-CH 100V 33A DPAK |
Tillverkarens standardleveranstid | 32 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | N-kanal 100 V 33 A (Ta) 125W (Tc) Ytmontering DPAK+ |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | TK33S10N1Z,LXHQ Modeller |
Kategori | Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs 28 nC @ 10 V |
Tillv. | Vgs (Max) ±20V |
Serie | Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 2050 pF @ 10 V |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Effektförlust (max) 125W (Tc) |
Artikelstatus Aktiv | Arbetstemperatur 175°C |
FET-typ | Grad Automotive |
Teknologi | Godkännande AEC-Q101 |
Drain till source-spänning (Vdss) 100 V | Monteringstyp Ytmontering |
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C | Leverantörens enhetsförpackning DPAK+ |
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On) 10V | Inkapsling/låda |
Rds On (max) @ Id, Vgs 9,7mOhm vid 16,5A, 10V | Basproduktens nummer |
Vgs(th) (Max) @ Id 4V vid 500µA |