TK33S10N1Z,LXHQ
DigiKeys produktnummer
264-TK33S10N1ZLXHQTR-ND - Remsa och spole (TR)
264-TK33S10N1ZLXHQCT-ND - Remsbit (CT)
264-TK33S10N1ZLXHQDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TK33S10N1Z,LXHQ
Beskrivning
MOSFET N-CH 100V 33A DPAK
Tillverkarens standardleveranstid
32 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 33 A (Ta) 125W (Tc) Ytmontering DPAK+
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TK33S10N1Z,LXHQ Modeller
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
28 nC @ 10 V
Tillv.
Vgs (Max)
±20V
Serie
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2050 pF @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Effektförlust (max)
125W (Tc)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
175°C
FET-typ
Grad
Automotive
Teknologi
Godkännande
AEC-Q101
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
DPAK+
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
9,7mOhm vid 16,5A, 10V
Basproduktens nummer
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 500µA