TK25S06N1L,LXHQ
DigiKeys produktnummer
264-TK25S06N1LLXHQTR-ND - Remsa och spole (TR)
264-TK25S06N1LLXHQCT-ND - Remsbit (CT)
264-TK25S06N1LLXHQDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TK25S06N1L,LXHQ
Beskrivning
MOSFET N-CH 60V 25A DPAK
Tillverkarens standardleveranstid
32 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 60 V 25 A (Ta) 57W (Tc) Ytmontering DPAK+
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TK25S06N1L,LXHQ Modeller
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
15 nC @ 10 V
Tillv.
Vgs (Max)
±20V
Serie
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
855 pF @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Effektförlust (max)
57W (Tc)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
175°C
FET-typ
Grad
Automotive
Teknologi
Godkännande
AEC-Q101
Drain till source-spänning (Vdss)
60 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
DPAK+
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
36,8mOhm vid 12,5A, 4,5V
Basproduktens nummer
Vgs(th) (Max) @ Id
2,5V vid 100µA