TK25S06N1L,LQ
DigiKeys produktnummer
264-TK25S06N1L,LQTR-ND - Remsa och spole (TR)
264-TK25S06N1L,LQCT-ND - Remsbit (CT)
264-TK25S06N1L,LQDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TK25S06N1L,LQ
Beskrivning
MOSFET N-CH 60V 25A DPAK
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 60 V 25 A (Ta) 57W (Tc) Ytmontering DPAK+
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TK25S06N1L,LQ Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,5V vid 100µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
15 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
855 pF @ 10 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
57W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
175°C
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
60 V
Leverantörens enhetsförpackning
DPAK+
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
18,5mOhm vid 12,5A, 10V