TK17E80W,S1X
DigiKeys produktnummer
TK17E80WS1X-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TK17E80W,S1X
Beskrivning
MOSFET N-CHANNEL 800V 17A TO220
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 800 V 17A (Ta) 180W (Tc) Genomgående hål TO-220
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TK17E80W,S1X Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 850µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
32 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Rör
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2050 pF @ 300 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
180W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
150°C
Teknologi
Monteringstyp
Genomgående hål
Drain till source-spänning (Vdss)
800 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
290mOhm vid 8,5A, 10V