TK11A50D(STA4,Q,M)
DigiKeys produktnummer
TK11A50D(STA4QM)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TK11A50D(STA4,Q,M)
Beskrivning
MOSFET N-CH 500V 11A TO220SIS
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 500 V 11 A (Ta) 45W (Tc) Genomgående hål TO-220SIS
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
24 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±30V
Förpackning
Rör
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
1200 pF @ 25 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
45W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Genomgående hål
Drain till source-spänning (Vdss)
500 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220SIS
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
600mOhm vid 5,5A, 10V