TJ50S06M3L,LXHQ
DigiKeys produktnummer
264-TJ50S06M3LLXHQTR-ND - Remsa och spole (TR)
264-TJ50S06M3LLXHQCT-ND - Remsbit (CT)
264-TJ50S06M3LLXHQDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TJ50S06M3L,LXHQ
Beskrivning
MOSFET P-CH 60V 50A DPAK
Tillverkarens standardleveranstid
32 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
P-kanal 60 V 50 A (Ta) 90W (Tc) Ytmontering DPAK+
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TJ50S06M3L,LXHQ Modeller
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
124 nC @ 10 V
Tillv.
Vgs (Max)
+10V, -20V
Serie
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
6290 pF @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Effektförlust (max)
90W (Tc)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
175°C
FET-typ
Grad
Automotive
Teknologi
Godkännande
AEC-Q101
Drain till source-spänning (Vdss)
60 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
DPAK+
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
6V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
13,8mOhm vid 25A, 10V
Basproduktens nummer
Vgs(th) (Max) @ Id
3V vid 1mA