TJ40S04M3L(T6L1,NQ
DigiKeys produktnummer
264-TJ40S04M3L(T6L1,NQTR-ND - Remsa och spole (TR)
264-TJ40S04M3L(T6L1,NQCT-ND - Remsbit (CT)
264-TJ40S04M3L(T6L1,NQDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TJ40S04M3L(T6L1,NQ
Beskrivning
MOSFET P-CH 40V 40A DPAK
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
P-kanal 40 V 40 A (Ta) 68W (Tc) Ytmontering DPAK+
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TJ40S04M3L(T6L1,NQ Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
3V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
83 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
+10V, -20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
4140 pF @ 10 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
68W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
175°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
40 V
Leverantörens enhetsförpackning
DPAK+
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
6V, 10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
9,1mOhm vid 20A, 10V