TCR5BM12A,L3F
DigiKeys produktnummer
264-TCR5BM12A,L3FTR-ND - Remsa och spole (TR)
264-TCR5BM12A,L3FCT-ND - Remsbit (CT)
264-TCR5BM12A,L3FDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TCR5BM12A,L3F
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.2V 500MA 5-DFNB
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 500mA 5-DFNB (1,2x1,2)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TCR5BM12A,L3F Modeller
PSRR
98dB (1kHz)
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Spänning - ingång (max)
5,5V
Spänning - utspänning (min/fast)
1,2V
Basproduktens nummer
Spänning - spänningsfall (max)
0,15V vid 500mA