TCR5BM105A,L3F
DigiKeys produktnummer
TCR5BM105AL3FTR-ND - Remsa och spole (TR)
TCR5BM105AL3FCT-ND - Remsbit (CT)
TCR5BM105AL3FDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TCR5BM105A,L3F
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.05V 500MA 5-DFNB
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 500mA 5-DFNB (1,2x1,2)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TCR5BM105A,L3F Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
36 µA
Serie
PSRR
98dB (1kHz)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Styrfunktioner
Maximal ström, aktivera
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
4-XDFN exponerad kontaktyta
Spänning - ingång (max)
5,5V
Leverantörens enhetsförpackning
5-DFNB (1,2x1,2)
Spänning - utspänning (min/fast)
1,05V
Basproduktens nummer
Spänning - spänningsfall (max)
0,14V vid 500mA