TAR5SB50(TE85L,F)
DigiKeys produktnummer
TAR5SB50(TE85LF)TR-ND - Remsa och spole (TR)
TAR5SB50(TE85LF)CT-ND - Remsbit (CT)
TAR5SB50(TE85LF)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TAR5SB50(TE85L,F)
Beskrivning
IC REG LINEAR 5V 200MA SMV
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 200mA SMV
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TAR5SB50(TE85L,F) Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
850 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
70dB (1kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
15V
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - utspänning (min/fast)
5V
Leverantörens enhetsförpackning
SMV
Spänning - spänningsfall (max)
0,2V vid 50mA