TAR5SB50(TE85L,F) | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | TAR5SB50(TE85L,F) |
Beskrivning | IC REG LINEAR 5V 200MA SMV |
Tillverkarens standardleveranstid | 40 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 200mA SMV |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | TAR5SB50(TE85L,F) Modeller |
Kategori | Ström - utgång |
Tillv. | Vilström - (Iq) 850 µA |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | PSRR 70dB (1kHz) |
Artikelstatus Aktiv | Styrfunktioner Aktivera |
Utgångskonfiguration | Skyddsfunktioner Överström, övertemperatur |
Utgångstyp | Arbetstemperatur -40°C-85°C |
Antal regulatorer 1 | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - ingång (max) 15V | Inkapsling/låda SC-74A, SOT-753 |
Spänning - utspänning (min/fast) 5V | Leverantörens enhetsförpackning SMV |
Spänning - spänningsfall (max) 0,2V vid 50mA | Basproduktens nummer |