SSM6N15AFU,LF är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
MOSFETs - matriser 30V 100mA 300mW Ytmontering US6
SSM6N15AFU,LF
DigiKeys produktnummer
SSM6N15AFULFTR-ND - Remsa och spole (TR)
SSM6N15AFULFCT-ND - Remsbit (CT)
SSM6N15AFULFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SSM6N15AFU,LF
Beskrivning
MOSFET 2N-CH 30V 0.1A US6
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
SSM6N15AFU,LF Modeller
Kategori
Rds On (max) @ Id, Vgs
3,6Ohm vid 10mA, 4V
Tillverkare
Toshiba Semiconductor and Storage
Vgs(th) (Max) @ Id
1,5V vid 100µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
13,5pF vid 3V
Artikelstatus
Aktiv
Effekt - max
300mW
Teknologi
MOSFET (Metalloxid)
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Konfiguration
2 N-kanal (dubbel)
Monteringstyp
Ytmontering
FET-funktion
Logiknivågrind
Inkapsling/låda
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Drain till source-spänning (Vdss)
30V
Leverantörens enhetsförpackning
US6
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
100mA