CUS15S40,H3F
DigiKeys produktnummer
CUS15S40H3FTR-ND - Remsa och spole (TR)
CUS15S40H3FCT-ND - Remsbit (CT)
CUS15S40H3FDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CUS15S40,H3F
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 40V 1.5A USC
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 40 V 1,5A Ytmontering USC
EDA-/CAD-modeller
CUS15S40,H3F Modeller
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
200 µA @ 40 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ Vr, F
170pF vid 0V, 1MHz
Monteringstyp
Teknologi
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Leverantörens enhetsförpackning
USC
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1,5A
Arbetstemperatur - koppling
125°C (max.)
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
450 mV @ 1 A