XBP06V0U25R-G
DigiKeys produktnummer
893-1446-2-ND - Remsa och spole (TR)
893-1446-1-ND - Remsbit (CT)
893-1446-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
XBP06V0U25R-G
Beskrivning
TVS DIODE 5VWM 14VC FBP1006-2A
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
14V Klämma 2A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering FBP1006-2A
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
XBP06V0U25R-G Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
2A (8/20µs)
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
DVI, HDMI, USB
Artikelstatus
Aktiv
Kapacitans @ frekvens
0,25pF vid 1MHz
Typ
Zener
Arbetstemperatur
-55°C-125°C (TJ)
Dubbelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
5V (max.)
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1006)
Spänning - genombrott (min)
6V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
14V