TFAS1206WJUMPF-T5
DigiKeys produktnummer
4463-TFAS1206WJUMPF-T5TR-ND - Remsa och spole (TR)
4463-TFAS1206WJUMPF-T5CT-ND - Remsbit (CT)
4463-TFAS1206WJUMPF-T5DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TFAS1206WJUMPF-T5
Beskrivning
RES 0 OHM 1% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Svavelhindrande Tjock film
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande
Tillv.
Temperaturkoefficient
±400ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Klassificeringar
7C1 RoHS utan undantag (100 % fri från bly)
Tolerans
Storlek/dimension
L 0,120" x B 0,063" (3,05 x 1,60mm)
Effekt (Watt)
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)