TFAS0402R1101F-T10
DigiKeys produktnummer
4463-TFAS0402R1101F-T10TR-ND - Remsa och spole (TR)
4463-TFAS0402R1101F-T10CT-ND - Remsbit (CT)
4463-TFAS0402R1101F-T10DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TFAS0402R1101F-T10
Beskrivning
RES 1100 OHM 1% 1/16W 0402
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1100 Ohms ±1% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Svavelhindrande Tjock film
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Klassificeringar
7C1 RoHS utan undantag (100 % fri från bly)
Tolerans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Effekt (Watt)
Höjd - monterad (max)
0,014" (0,35mm)